O nas

Nie mamy stajni-bo wychodzimy z założenia , że nawet złota klatka jest więzieniem. Nasze konie mieszkają w czterech obszernych wiatach mając ciągłą możliwość wychodzenia na padoki. A więc wszyscy, którzy szukają luksusów i wygód nie sądzę by mogli się u nas odnaleźć….

Jest za to coś, czego nie odnajdzie się w wielkich stajniach i olśniewających ośrodkach jazdy konnej. Jest miła, przyjazna atmosfera, spokojne konie i tereny stworzone do jazdy wierzchem. Ze względu na warunki jakimi dysponujemy ukierunkowani jesteśmy głównie na jazdy terenowe, wycieczki parogodzinne i kilkudniowe rajdy, co oczywiście nie wyklucza możliwości jazdy na ujeżdżalni. Jednak las, który nas otacza zdecydowanie zaprasza jeźdźców, kusząc do jazdy terenowej.

Proponujemy

  • tereny dla zaawansowanych jeźdźców – również ze skokami. Jedno-dwu lub parogodzinne,
  • spacery przeznaczone dla jeźdźców mniej doświadczonych (stęp-kłus).
  • oprowadzanie na koniu dla dzieci lub osób nie umiejących jeździć, zarówno na ujeżdżalni jak i po lesie.
  • nauka jazady od podstaw
  • doskolnalenie umiejętności na ujeżdżalni zarówno skokowych jak i dresażowych
  • możliwość startu na zawodach na naszych koniach
  • przygotowywanie do odznaki PZJ brązowej i srebrnej

Czas, miejsce i długość jazdy, wycieczek konnych zależy tylko i wyłącznie od preferencji klienta. Na terenie naszego ośrodka jazdy prowadzi 3 instruktorów rekreacji ruchowej, 2 instruktorów szkolenia podstawowego PZJ, 5 IRR TKKF i przodownik GTK PTTK II stopnia. Kadrę mamy doskonale wyszkoloną i doświadczoną.

Nasze konie są naprawdę wyjątkowo grzeczne i chętne do pracy. Dzielne, doświadczone w każdym terenie a przy tym wielce wytrzymałe i nie płochliwe.

Na terenie naszej stajni jest 31 koni w tym 15 koni prywatnych.